Ga terug

29 januari 2020

Winnaars 100 Mooiste (M100) van Meierijstad bekend!

Vanochtend vond de prijsuitreiking van de 100 mooiste (M100) van Meierijstad plaats. In december had de gemeente de inwoners gevraagd mee te denken over hun mooiste plekken van Meierijstad en deze te nomineren voor de M100. Inwoners van Meierijstad stuurden massaal hun favoriete monumenten en andere bezienswaardigheden in. De bedoeling was om input op te halen voor de 100 Mooiste van Meierijstad (M100). Het zijn ruim 200 inzendingen geworden. De jury was overweldigd door het aantal en de kwaliteit van alle inzendingen. Er waren bijzondere en soms ook persoonlijke verhalen bij. Wat raakte was dat inwoners van Meierijstad plekken in de hele gemeente in hun hart sluiten. Na veel wikken en wegen, koos de jury met volle overtuiging 5 prijswinnaars. Prijswinnaars De onderbouwing van het mooiste plekje van Meierijstad is bepalend geweest voor de bepaling van de prijswinnaars. De eerste prijs is een weekend weg in Meierijstad en de tweede tot en met de vijfde prijs is een streekproductenpakket. 1e prijs: Trudy Koop met De Schaapskooi in Wijbosch 2e prijs; Michelle van Iersel met de Helden van Kien in het streekpark de Kienehoef in SintOedenrode 3e prijs: Heemkundekring Vehchele met het Klooster van de Zusters Franciscanessen met deFranciscushof in Veghel 4e prijs: Frans Kuijpers met de Korenmolen De Hoop in Keldonk 5e prijs: Yvonne van Abeelen met bushalte Steeg aan de Structuurweg in Schijndel Alle kernen Letterlijk in alle kernen zijn locaties genomineerd. Natuurlijk zijn de bekende iconen in onze gemeente genoemd, zoals Streekpark Kienehoef, de Schaapskooi, CHV Noordkade, de Glazen Boerderij, de Vlagheide en de Knoptoren. Daarnaast zijn vaak plekken in het groen of in de natuur aangedragen. Dat varieert van het Aa- en het Dommeldal, de Vresselse bossen, de Eerdse bergen en het Wijboschbroek tot aan ‘de rode beuken bij het kerkje in Olland’; ‘de kloostertuin in Boerdonk’ en ‘het Julianapark in Veghel’. Daarnaast zijn meer hedendaagse monumenten genoemd, zoals het kantoorgebouw van VanderLande of de Oranjewijk in Veghel. Van waarde De jury heeft niet gekozen op basis van aantallen inzendingen voor een locatie, maar op basis van de gekozen argumentatie van de inzender. Daarbij heeft de jury een aantal zaken meegenomen: is het een plek met een herinnering of een verhaal dat voor veel inwoners van onze gemeente van waarde is? Is het een ontmoetingsplek die voor veel van onze inwoners van betekenis kan zijn? En is het een plek met een belofte?   Met andere woorden: speelt de verbinding tussen verleden, heden en toekomst een rol? Of de verbinding tussen onze inwoners of onze kernen? Wat de jury ook heeft meegewogen, is of een verhaal authentiek is en of het goed en mooi is weergegeven. De jury van de M1000 van Meierijstad bestond uit Coby van der Pas (wethouder Recreatie & Toerisme); Rolf Vonk Erfgoed Brabant); Geert Maas (gids) en Jeanne Wijnakker (voormalig coördinator VVV Sint-Oedenrode).

Gerelateerd