Ga terug

5 april 2018

Meierijstad: best of both worlds

Best of both worlds: dat is de gemeente Meierijstad in een notendop. Landelijk wonen en internationaal werken. Rustige, groene dorpen en levendige, grotere kernen en volop recreatiemogelijkheden. Toonaangevende (inter)nationale bedrijven in food, feed en logistiek én in midden- en kleinbedrijf … Meierijstad heeft volop plek voor ondernemerschap én vrije tijd! Logisch dat burgemeester van Rooij en wethouder Goijaarts met veel plezier – samen met ondernemers en inwoners -bouwen aan deze bloeiende gemeente. Meierijstad heeft net haar eerste verjaardag gevierd. En de jonge gemeente bloeit nu al. ‘In onze gemeente bruist het van ondernemerschap,” vertelt Jan Goijaarts. Als wethouder Economie, Innovatie en Financiën heeft hij veel en intensief contact met het bedrijfsleven in de gemeente. Korte lijntjes tussen gemeente en bedrijven vindt hij belangrijk. “Daarom werken bij onze gemeente vier accountmanagers bedrijven. Zij zijn het eerste aanspreekpunt voor bedrijven. Bijzonder is het platform POM (Platform Ondernemend Meierijstad) dat ruim 900 bedrijven ontzorgt en een belangrijke samenwerkings- en gesprekpartner is voor de gemeente. “We willen bedrijven ondersteunen waar het kan,” legt Jan Goijaarts uit. “Daarom zeggen we als gemeente liever ‘ja, mits …’ dan ‘nee, tenzij…’ Er kan veel binnen onze gemeentegrenzen en waar het kan, denken we mee.” Hart voor de zaak Juist die positieve houding past volgens burgemeester Van Rooij helemaal bij de mentaliteit in de gemeente. “Van oudsher stropen de mensen in de regio hun mouwen op. Vooruit kijken, hard werken en vooral ook hart voor de zaak hebben: dat is typisch voor het ondernemersklimaat in onze gemeente. Er zitten hier veel familiebedrijven en coöperaties in de maakindustrie, food en agribusiness. Trouw zijn aan klanten en medewerkers zit in het DNA van die bedrijven. Daar hoort ook bij dat er hart is voor het personeel. Er wordt naar elkaar omgekeken. Het geeft ook kansen om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan werk te helpen. Ook daarin werken gemeente en bedrijven prettig samen. Het is een van de manieren om de arbeidskrapte op te gaan vangen en ‘verspild talent’ tot bloei te laten komen.” Gunstige ligging Werkgelegenheid is een belangrijk thema binnen Meierijstad. De gemeente telt meer dan 7500 ondernemingen met meer dan 45.000 arbeidsplaatsen. En veel bedrijven groeien en bloeien volop. Er is volop werk aan de winkel op alle niveaus. De gunstige ligging van Meierijstad zorgt dat veel bedrijven zich vestigen in de gemeente. Wethouder Goijaarts: “Internationaal gezien ligt onze gemeente heel gunstig tussen twee wereldhavens, vlak bij diverse luchthavens en dicht bij de Randstad en het Ruhrgebied. Dat is voor internationale bedrijven een aantrekkelijke plek om zich te vestigen. Ook bestaande bedrijven blijven hier en breiden uit. Daarom is de eerste fase van ons industrieterrein Food Park al uitverkocht.” Inpats Er is in Meierijstad letterlijk voldoende ruimte voor bedrijven om te groeien. Dan moet er wel voldoende personeel voorhanden zijn. Burgemeester van Rooij: “Met ons speciale Inpat Center onderstrepen we dat onze gemeente een aantrekkelijk woon- en werkplek is voor forenzen. We werken samen het Holland Expat Center van Brainport om internationale potentials te ondersteunen. Ook onderzoeken we actief samen met Brainport hoe we elkaar kunnen versterken in high techoplossingen, met name in de agri en food business.” Infrastructuur Om aantrekkelijk te blijven voor bedrijven én nieuwe inwoners is een goede bereikbaarheid door een prima infrastructuur van belang. Dat is dan ook dat een belangrijk speerpunt binnen de gemeente. De N279 is vanaf Den Bosch tot aan Veghel al verbreed. De verbreding tot aan Asten komt er aan. “Naast meer asfalt zijn er meer mobiliteitsoplossingen die Meierijstad zeer gewild maakt bij bedrijven en hun medewerkers”, vinden de burgmeester en wethouder. “Snelfietsroutes, smart mobility en verdere uitbreiding van het hoogwaardig openbaar vervoer zijn daarom minstens zo belangrijk. Deze ‘groene’ oplossingen dragen bij aan een aantrekkelijk woon- en leefklimaat, zodat we ook in de toekomst kunnen blijven groeien en bloeien.”

Gerelateerd