Bij Sports for Children hebben we een fantastisch hoofddoel. Wij zamelen oude sportmaterialen in op Nederlandse scholen. Met een team van vrijwilligers, worden de goederen nagekeken en opgeknapt en daarna wereldwijd geschonken aan scholen die onvoldoende budget hebben voor dergelijk sportmateriaal. In 13 jaar tijd hebben we bijna een half miljoen kinderen aan sportmaterialen geholpen door middel van zo’n 150 transportladingen. Sport levert een belangrijke bijdrage aan de sociale, fysieke en mentale ontwikkeling. Kinderen leren spelenderwijs samen te werken en om te gaan met winst en verlies, ze ontwikkelen zelfvertrouwen en verkennen grenzen. Het kan zelfs een manier zijn om de dagelijkse harde werkelijkheid even te ontvluchten.
Matten en sporttoestellen die niet meer bruikbaar zijn worden onder het label Game-On omgevormd tot unieke tassen, accessoires en meubels. Uit de opbrengsten van de webshop worden de transportkosten gefinancierd.
Opknappen en hergebruik helpt om minder grondstoffen te gebruiken op deze wereld. Maar hoe de keten, die wij met anderen vormen, versterken? We hebben met enkele partners ‘de koppen bij elkaar gestoken’. De sociale werkplaats, onze vaste transporteur, onze hoofdsponsor en een betrokken software ontwikkelaar zijn bereid geweest in te stappen in een project dat uitgemond is in de volgende extra richtpunten:
• Meer nieuwe producten maken van restmaterialen,
• Minder kilometers rijden
• Beter afstemmen welke sportmaterialen nog hergebruikt kunnen worden door verder op te knappen
• Een beter inzicht in de impact krijgen.
Die aanpak was zo goed dat we subsidie kregen en we hier inmiddels een aantal maanden mee aan de slag zijn.
Deze opzet wordt voor de komende 2 jaren een extra doel binnen onze organisatie. Zo zijn we enerzijds een stichting met een goed doel, geholpen door vele trouwe particulieren en zakelijke sponsoren, anderzijds zijn we een heus bedrijf dat mee wil in processen om minder grondstoffen te gebruiken na 2030.
Van opknappen naar hergebruik vergt veel van ons. Gereedschap, kennis, investeren in de ‘sociale werkplaats’; het zou enorm fijn zijn als ook u ons wilt helpen