Ga terug

3 juli 2019

Zorg en Welzijn

Lange tijd voor iemand anders zorgen is ingrijpend”

Vanaf morgen kunnen mantelzorgers in onze gemeente zichzelf verwennen met een klein cadeau of iets lekkers. De gemeente heeft 2 juli een bedrag van € 50 gestort op de Mantelzorgpas “Samen in Steenbergen” van inwoners die bekend zijn bij het Steunpunt Mantelzorg. “Elk jaar storten we een bedrag van 50 euro op de mantelzorgpas waarmee mantelzorgers iets leuks voor zichzelf kunnen kopen, aldus wethouder Koos Krook (Mantelzorgbeleid). “Onze waardering voor mantelzorgers is weliswaar niet in geld uit te drukken, maar is vooral bedoeld als blijk van waardering en een steuntje in de rug. Zodat mantelzorgers even aandacht aan zichzelf schenken en iets kopen of doen waar ze zelf blij van worden. Want dag in dag uit voor iemand anders zorgen is ingrijpend en heeft een grote impact op je eigen leven.”   Mantelzorgpas De mantelzorgpas is een samenwerking tussen de gemeente en lokale winkeliers en ondernemers. Mantelzorgers kunnen de pas bij diverse ondernemers in onze gemeente besteden. De deelnemende winkeliers zijn te vinden op https://sameninsteenbergen.nl. Hier kunt u ook lezen hoe u in aanmerking komt voor de pas.  Naast de financiële bijdrage, organiseert de gemeente samen met Steunpunt Mantelzorg elk jaar rondom de landelijke Dag van de Mantelzorg op 10 november een leuke activiteit om mantelzorgers te bedanken voor hun inzet.   Steunpunt Mantelzorg Bent u mantelzorger of kent u iemand die mantelzorg verleent? Dan kunt u bij het steunpunt Mantelzorg terecht met allerlei vragen of gewoon een luisterend oor. Mantelzorgers kunnen soms hulp gebruiken bij het uitzoeken van diverse regelingen bij gemeente, zorgverzekeraar en andere organisaties. Of gewoon eens willen praten met anderen over de zorg en de gevolgen ervan. Op dit moment zijn er 577 inwoners die als mantelzorger geregistreerd staan bij het Steunpunt Mantelzorg in Steenbergen. Zie ook de website van het Steunpunt Mantelzorg.   Zorg voor een ander Mantelzorgers zijn mensen die langdurig en onbetaald zorgen voor een chronisch zieke, gehandicapte of hulpbehoevende persoon uit hun omgeving. Dit kan een partner, ouder of kind zijn, maar ook een ander familielid, vriend of kennis. Op dit moment zijn zo’n 4 miljoen mensen in Nederland met hulp bezig voor iemand in de omgeving. Soms gaat het om een wekelijks praatje, om ondersteuning bij het invullen van de belastingpapieren, om een ritje naar de huisarts of het ziekenhuis. Maar vaak ook gaat het om intensieve zorg waarbij het leven van mantelzorgers in het teken van de ander komt te staan. Meer informatie Wilt u contact met Steunpunt Mantelzorg Steenbergen? U bent van harte welkom op de Fabrieksdijk 6 in Steenbergen, maar u kunt ons ook telefonisch en per mail bereiken. Bel met coördinator Joyce Joosen op 0167 - 750 850 of mail naar mantelzorg-stb@wijzijntraversegroep.nl.

Gerelateerd